Kaisa Kärkkäinen, jooga, joogaopettaja, joogaopettajakoulutus, heartful yoga teacher training

Heartful Yoga - joogaopettajakoulutus

Haku lokakuussa 2018 alkavaan lempeän läsnäolon Heartful Yoga –opettajakoulutukseen on nyt auki. Tämän koulutuksen lähiopetuspäivät sijoittuvat päiväaikaan viikonpäiville, ensimmäiset intensiivipäivät ovat tammikuussa.  Olet sydämellisesti tervetullut hakemaan mukaan ainutlaatuiselle matkalle! 

Jooga on tie todelliseen itseen ja sen kautta aitoon yhteyteen muun maailman kanssa. Joogan parissa voi oppia lempeyttä, pitkäjänteisyyttä ja tasapainoa. Lempeän läsnäolon Heartful Yoga –joogaopettajakoulutuksesta saat työkaluja, joita voit käyttää sekä oman itsetuntemuksesi vahvistamiseen että uuden ammatin oppimiseen. 

Koulutus oikeuttaa sinut kansainväliseen Yoga Alliance RYT 200 -sertifikaattiin ja antaa syvällisen ymmärryksen joogasta ja sen opettamisesta.


Haluatko hakea mukaan koulutukseen?

Täytä tietosi alle, lähetämme sinulle lisätietoja ja varaamme ajan haastatteluun.


Yli vuoden kestävä, tarjonnaltaan Suomen monipuolisin joogaopettajakoulutus sisältää kaksi osaa:

Osa yksi: Matka itseen ja omaan harjoitukseen

Kaisa Kärkkäinen, jooga, joogaopettaja, joogaopettajakoulutus, Heartful Yoga,

Koulutuksen ensimmäisessä osassa syvennyt oman joogaharjoitukseesi. Opintomatka omaan itseen on perusta koulutuksen seuraavalle vaiheelle, opettajaksi kehittymiselle. 
 

Osa kaksi: Lempeän läsnäolon joogaopettajan polku

Heartful Yoga, joogaopettajakoulutus, kaisa kärkkäinen, hatha jooga, yin jooga, yoga teacher training

Koulutuksen toinen osa vie kohti joogaopettajuutta. Se sisältää 22 lähiopetuspäivää, jossa syvennymme joogaan ja joogaopettamisen teoriaan unohtamatta monipuolisia käytännön harjoituksia.


Heartful Yoga -joogaopettajakoulutuksen lähiopetuspäivät 

TAMMIKUU 17.-18.1.2019

HELMIKUU 21.-22.2.2019

MAALISKUU 21.-22.3.2019

HUHTIKUU 25.-26.4.2019

TOUKOKUU 16.-17.5.2019

KESÄKUU 6.-7.6.2019

ELOKUU 22.-23.8.2019

SYYSKUU 19.-20.9.2019

LOKAKUU 24.-25.10.2019

MARRASKUU 21.-22.11.2019

JOULUKUU 12.-13.12.2019

Mikäli jonkin intensiivipäivistä ei sovi aikatauluusi, voit korvata sen osallistumalla opetukseen etänä tietokoneeltasi käsin tai osallistumalla seuraavan joogaopettajakoulutuksen vastaavan sisältöiseen lähiopetussessioon, mikäli tilaa on.


_MG_2189.jpg

Heartful Yoga-opettajakoulutuksen asiantuntijat

KAISA KÄRKKÄINEN 

Heartful Yoga- opettajakoulutuksen pääkouluttajana toimii Kaisa Kärkkäinen. Kaisa on kokenut joogaopettaja ja hyvinvointivalmentaja (E-RYT 500).

LANA LAVANINA

Astangajooga, ayurveda, pranayama ja chanting. Lana on joogaopettaja ja ayurveda-konsultti  

MÅNS BROO

Joogan historia ja filosofia. Måns on uskontotieteen dosentti ja Anandan päätoimittaja.

HANNA-MARI NIEMINEN

Äitiysjooga. Hanna-Mari on joogaopettaja ja doula.

MATILDA MANNSTRÖM

Vinyasa Flow:n perusteet ja haastavat asanat. Matilda on joogaopettaja.

DENIS VINOKUR

Meridiaaniteorian perusteet ja kiinalaiset terveysharjoitukset. Denis on Kiinalaisen lääketieteen asiantuntija

HEIDI HAUTALA

Joogan anatomian perusteet. Heidi on joogi, fysioterapeutti ja osteopaatti.

KARI SUOMALAINEN

Kipu ja yleisimmät joogatessa huomiota vaativat vammat. Kari on osteopaatti.

PAULIINA PISTO

Joogan fysiologia ja yleisimmät sairaudet. Pauliina on sisätauteihin erikoistuva lääkäri. 

JESPER EKELUND

Tietoisuuden neurobiologia. Jesper on psykiatrian professori.

MARI RASIMUS

Läsnä oleva ja syvistä arvoista lähtevä viestintä ja markkinointi. Mari on Mindfulness Coach ja sosiaalisen median asiantuntija.


Oppilaiden sanomaa

"Heartful Yoga Teacher – joogaopettajakoulutus on ylivoimaisesti parasta, mitä olen itselleni koskaan antanut lahjaksi. Asana-tekniikka ja joogan filosofia olivat sulassa sovussa coaching-menetelmien kanssa  - koulutuksen kokonaisuus voimaannutti meidät oppilaat löytämään oman äänemme joogaopettajina. Kaisa auttoi minua kehittymään ja katsomaan eteenpäin. Tänään jaan intohimoani joogaa eteenpäin myös muille". - Megan, 2017 Heartful Yoga - joogaopettajakoulutus

" Voin lämpimästi suositella hyppäämään Kaisa Kärkkäisen joogaopekoulutuksen matkaan, jos haluat löytää lempein askelin syvyyttä omaan harjoitukseesi, tai haaveesi on viedä joogan taikaa eteenpäin myös muille. Tässä koulutuksessa saat oppia Kaisan lisäksi myös suurelta joukolta oman alansa asiantuntijoita, sekä tietenkin myös kanssakulkijoiltasi. Varaudu tapahtumarikkaaseen ja sädehtivään vuoteen!" - Mari, 2016 Heartful Yoga - joogaopettajakoulutus

_MG_2728.jpg